Aplikace a objekty

Kde tepelnou izolaci využijete a jak probíhá zateplování tepelnou izolací TIPUR? 

Jaké objekty lze izolovat?

Bydlení

Rodinné domy starší, novostavby, rodinné domy typu OKÁL, dřevostavby,chalupy, zahradní domky, panelové domy, činžovní domy aj.

Státní správa a občanská vybavenost

Školy, školky, tělocvičny, školní jídelny, kulturní domy, sokolovny, divadla, kina, knihovny, zdravotnická zařízení, obecní úřady, domovy důchodců, prodejny a supermarkety, lázeňské objekty aj.

Zemědělství a průmysl

Stáje, chlévy, odchovny kuřat, sklady vajec, objekty pro uskladnění krmiv, brambor, dílny a administrativní budovy, výrobní haly, vazníkové konstrukce dílen, skladů, garáží, správní a administrativní budovy aj.

Způsoby zateplení

První možností je volné foukání – tímto způsobem se zateplují nepochůzné půdy, klenby, zavěšené sádrokartonové stropy, těžko přístupné nízké pultové střechy, kde je potřeba v některých případech řešit přístup vikýřem nebo jiným způsobem podle posouzení na místě.Po aplikaci do volný prostor je nutné zabezpečit foukanou izolaci záklopem z pevných desek např. OSB, GSB, Certris, sádrokartonů, prken, minerální izolací aj.. Jako záklop se nepovažuje paropropustná nebo jiná folie.

Další způsob je foukání do dutin – využívá se k zateplování dutých trámových stropů, podlah či jiných dutých konstrukcí. Při zateplování klasického trámového stropu není nutné žádné velké stěhování nebo stavební úpravy, pouze se otevře záklop napříč stropních trámů. Do této dutiny se zasune hadice a vyplní se izolace TIPUR.

Jaké prostory lze izolovat?

N

Dutý trámový strop

Strop s dutinou mezi trámy, do níž se připraveným otvorem fouká izolace. Není nutné půdu vyklízet, postačí vytvořit montážní otvor o šířce cca 20 cm napříč trámy.

N

Volná plocha v pultové střeše

Plochá střecha s dutinou, do které je přístup nebo se přístup musí vytvořit se izolace nafouká tak, že zůstane volně ložená na ploše.

N

Šikmina střechy

Převážně se jedná o šikmou střechu s dutinou. Zateplení se provádí foukáním izolace z prostoru půdy nebo vytvořeným otvorem.

N

Strop pochůzný

Na podlahu půdy se umístí nová konstrukce, která vytvoří dutinu pro foukání izolace. Tato konstrukce vytvoří novu podlahu, po které se může chodit.

N

Volná plocha na půdě

Plocha nepochozí půdy popř. pochozí po lávce se zafoukává strojově nebo se aplikuje ručně. Izolace je volně ložená na ploše. Doporučujeme zajistit zakrytí izolace.

N

Dutá stěna nebo příčka

Izolace se fouká jednotlivými otvory do dutých stěn nebo příček.

Aplikace foukané izolace TIPUR

Střechy

 1. stropní deska
 2. parozábrana
 3. foukaná izolace
 4. difůzní folie
 5. střešní krytina

Stropy

 1. stropní deska
 2. parozábrana
 3. foukaná izolace
 4. parozábrana
 5. záklop

Stěny

 1. příčka
 2. parozábrana
 3. foukaná izolace
 4. parozábrana
 5. příčka

Podlahy

 1. pochozí deska
 2. hydroizolace
 3. foukaná izolace
 4. parozábrana
 5. záklop

Jak to probíhá?

Na nákladní ploše nákladního vozu je umístěn foukací agregát s pružnou hadicí a vlastní izolační materiál TIPUR v pytlích. Přijede na základě dohodnuté schůzky a předem provedené prohlídce. Hadice je vytažena na místo určení buď střešním vikýřem nebo po schodech bez toho, aniž bychom rušili jiné stavební práce nebo chod domu.

Granulát je nafoukáván tak, že přilne těsně na stavební konstrukci a tím zabrání mezerám a vzniku tepelných mostů. TIPUR se nafoukává rychle a za velmi krátkou dobu (rodinný dům asi 4 hodiny) je zaizolován celý prostor.

Potřebujete izolaci domu?

Adresa a kontakty

 

Svijany 98, 463 46 Svijany

+420 739 074 629

info@sanenergo.cz